PL EN DE
Menu

Granulaty aluminium

 

Produkujemy granulaty aluminium (w gatunkach A6, A4 i inne) o wielkości ziarna np. 0,5-3 mm; 0,2-5 mm; 5-15 mm; 10-30 mm i powyżej 30 mm lub inne – w zależności od oczekiwań klientów. Mogą być stosowane jako surowiec do produkcji aluminium oraz jako odtleniacz w procesach hutniczych.

Ważnym źródłem pozyskania aluminium w przemyśle jest recykling. Aluminium jest najlepiej odzyskiwanym odpadem opakowaniowym w Polsce. Pozyskuje się je przez zbiórkę złomu, wiórów, puszek oraz z żużli solnych i zgarów. Ze względu na różnorodność produktów proces odzyskiwania surowca jest złożony. Trzeba w tym celu wykonać wiele operacji metalurgicznych. Topienie złomu i odpadów z aluminium odbywa się w specjalnych piecach, a na koniec następuje proces odgazowania i filtracji.

Z zanieczyszczonych zgarów aluminiowych powstają granulaty. Przerobienie ich pozwala na rozdzielenie materiału na frakcje metaliczne i niemetaliczne z separacją magnetyczną. W ten sposób odzyskujemy czysty surowiec. Dzięki nowoczesnym technologiom jesteśmy w stanie przygotować granulat aluminium ograniczający powstawanie uciążliwego i trudnego do zagospodarowania żużla solnego. Nasze procesy technologiczne pozwalają na osiągnięcie odpowiedniej wielkości ziarna. Dbając o środowisko, przetwarzamy odpady aluminiowe, otrzymując wtórne aluminium do odtleniania stali w postaci granulatów. To surowiec, który można przetwarzać wielokrotnie, otrzymując w ten sposób nowe produkty. Produkcja aluminium z rud jest drogim procesem. Dzięki recyklingowi możemy ograniczyć zużycie piasku, dolomitu i sodu. Oferujemy też skup metali, w tym aluminium.

Surowce pozyskane z recyklingu aluminium znajdują zastosowanie w sektorze budowlanym, opakowaniowym oraz w transporcie i przemyśle stalowym, a także w przemyśle elektroenergetycznym. Granulaty aluminiowe wykorzystuje się także w hutnictwie i odlewnictwie.

© Hermex 2021 kopiowanie oraz rozpowszechnianie opisów zabronione