PL EN DE
Menu

Granulaty metali

 

Recykling metali pozwala na ponowne wykorzystanie tego samego surowca, który został już wyeksploatowany. Powstaje w ten sposób produkt, który staje się odnawialnym źródłem zasobów naturalnych. W zależności od rodzaju pozyskania złomu stalowego wykorzystuje się dwie techniki pozyskania stali: spalanie i magnetyczną separację połączoną z procesem odcynowania.

Jednym z najczęściej odnawianych metali jest miedź. Ze względu na ochronę środowiska jej recykling jest bardzo pożądany, tym bardziej, że może być ona odzyskiwana w 100%. Największe ilości miedzi pochodzą ze sprzętów elektronicznych, odpadów blach, rur i kształtowników oraz kabli z przewodów elektrycznych. Dzięki specjalnym procesom technologicznym uzyskujemy granulat, który jest wolny od zanieczyszczeń.

Brąz to stop złożony z miedzi i cyny. Te dwa metale wydobywane są w górnictwie, co oznacza, że są to zasoby skończone. Dzięki recyklingowi brązu mamy pewność, że chronimy środowisko, odzyskując wyeksploatowany metal. Za pomocą odpowiednio dopasowanej technologii recyklingu metali kolorowych i nieżelaznych uzyskujemy granulat.

Do grona surowców wtórnych zalicza się także mosiądz, który poddany recyklingowi pozostaje plastyczny, odporny na korozję i wytrzymały. Dzięki temu nadaje się do dalszej sprzedaży i wykorzystania w przemyśle. W naszej ofercie znajdą Państwo również granulat aluminium.

Wysoki współczynnik odzysku metali nieszlachetnych i nieżelaznych chroni środowisko oraz ekonomiczne zasoby klienta. Odzyskujemy miedź, brąz i mosiądz w postaci granulatu.

© Hermex 2021 kopiowanie oraz rozpowszechnianie opisów zabronione