PL EN DE
Menu

Usługi przerobu odpadów – oferta

 

Przedmiotem działalności firmy Hermex jest szeroko pojęty przerób odpadów metalurgicznych. Firma specjalizuje się zwłaszcza w przerobie odpadów pochodzących z produkcji aluminium w postaci żużli i kożuchów, czyli tzw. zgarów. Hermex posiada własną bezodpadową technologię przerobu zgarów aluminiowych, która oprócz frakcji gruboziarnistej umożliwia również przetwarzanie frakcji drobnoziarnistej poniżej 2 mm. Przygotowany przez nas materiał w postaci granulatu aluminium ogranicza powstawanie uciążliwego i trudnego do zagospodarowania żużla solnego.

W naszej ofercie znajdą Państwo usługi przerobu odpadów metalurgicznych. Dysponujemy własnymi urządzeniami i maszynami do brykietowania, granulowania, mielenia i rozdziału zgarów oraz innych odpadów metalurgicznych. Podejmujemy udane próby mielenia materiału dla firm z zagranicy.

Przerób zgarów aluminium, brązu, mosiądzu, cynku i innych

  • rozdzielenie materiału na frakcje metaliczne i niemetaliczne z separacją magnetyczną Pozostałe usługi
  • rozdrabnianie i mielenie materiałów (również bardzo twardych) według oczekiwań klientów nawet do wielkości ziarna poniżej 100 µm
  • czyszczenie i separacja odpadów i materiałów drobnoziarnistych na frakcje w zależności od wielkości ziarna i składu chemicznego
  • klasyfikacja ziarnowa
  • brykietowanie i granulowanie

 

Mielenie odpadów

 

Każdy odpad w procesie mielenia podlega w pełni zautomatyzowanej separacji pyłu, metali żelaznych i nieżelaznych, piasku, drewna, gumy oraz innych substancji. W wyniku takich czynności usuwamy wszystkie zanieczyszczenia, otrzymując czysty przemiał, który może być wykorzystany do dalszej produkcji.

Mielenie odpadów przebiega na kilku etapach. W pierwszej kolejności przygotowujemy je i segregujemy. Tak wydzielone produkty trafiają do sortowni, gdzie są dzielone na części. Potem dokonujemy wstępnego czyszczenia i odpady trafiają do mielenia. Uzyskany w tym procesie produkt nadaje się do ponownego użycia. Wydajność naszych sprzętów pozwala zapewnić usługi na wysokim poziomie, co jest gwarancją zadowolenia naszych klientów.

 

Usługi przerobu odpadów

 

Zgodnie z zasadami polityki ekologicznej Unii Europejskiej należy prowadzić zrównoważony rozwój oraz chronić nieodnawialne surowce poprzez ich recykling. W ramach odzysku przetwarzamy je na produkty, materiały lub substancje wykorzystywane w pierwotnym celu lub w innych celach. Świadczymy usługi przerobu odpadów kompleksowo.

Skupujemy surowce wtórne, które poddajemy procesom, mającym na celu odzyskanie materiałów lub unieszkodliwienie szkodliwych frakcji. Uzyskane odpady przetwarzamy, a z uzyskanego w ten sposób materiału stworzone zostają nowe produkty. Proces recyklingu pozwala zmniejszyć korzystanie ze złóż naturalnych. Do niewątpliwych zalet ponownego wykorzystania materiałów należy także zmniejszone zapotrzebowanie na kolejne wysypiska śmieci oraz obniżenie kosztów składowania i unieszkodliwiania odpadów.

© Hermex 2021 kopiowanie oraz rozpowszechnianie opisów zabronione