PL EN DE
Menu


Hermex - Przetwórstwo złomu i odpadów metalurgicznych - Częstochowa

Przetwórstwo złomu i odpadów metalurgicznych

 

Zakład przetwórstwa złomu i odpadów metalurgicznych

 

Nasza firma jest obecna na rynku już prawie ćwierć wieku. Zajmujemy się przetwórstwem złomów i odpadów metalurgicznych, głównie zgarów aluminiowych. Przy pomocy naszej własnej technologii chronionej patentem przetwarzamy je w cenne surowce przydatne w hutnictwie. Stosujemy metody rozdrabniania i mielenia bardzo twardych materiałów, w tym m.in. stopów wolframu.

Firma Hermex jest producentem materiałów pomocniczych dla hutnictwa i odlewnictwa. Wśród naszych produktów znajdą Państwo między innymi odtleniacze w formie gąsek i granulatów, zasypki izolujące, w tym zasypki egzotermiczne Almet oraz żużel syntetyczny Almex służący do rafinacji stali. Nasze produkty znajdują zastosowanie w hutnictwie i odlewnictwie metali.

Prowadzimy własne badania oraz współpracujemy z ośrodkami naukowo-badawczymi. Uzyskaliśmy patenty na technologie i urządzenia. Dzięki temu nasze produkty znajdują uznanie klientów w kraju i za granicą.

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą handlową. Skupujemy zgary oraz inne odpady metalurgiczne. Zajmujemy się także sprzedażą złomu i różnego rodzaju metali, a także rozdrabnianiem i mieleniem odpadów. Świadczymy też usługi przerobu odpadów, jak również sprzedaży materiałów dla hutnictwa i odlewnictwa.

 

Nasze działanie w zgodzie ze środowiskiem

 

Współczesne hutnictwo metali nieżelaznych stoi przed nowymi wyzwaniami. Do najważniejszych należy wzrost zapotrzebowania na takie surowce oraz ograniczenia środowiskowe. Mimo wielu substytutów metale wciąż są najlepszymi i najpowszechniejszymi materiałami konstrukcyjnymi.

W wielu krajach uprzemysłowionych za pierwszoplanowe działanie uznaje się zapobieganie powstawaniu i emisji odpadów oraz ograniczenie ich ilości. Hutnictwo należy do dziedzin gospodarki emitującej najwięcej produktów ubocznych w postaci gazów, pyłów, żużli, zgarów oraz innych odpadów. Wprowadzenie i intensyfikacja gospodarki metalami w obiegu zamkniętym, czyli recykling, maksymalizuje ponowne wykorzystanie tych samych materiałów. Dzięki temu chronione są nieodnawialne surowce naturalne.

Dzięki naszym technologiom przetwórstwa złomu i odpadów w hutnictwie i przemyśle metalurgicznym zauważalne są duże korzyści. Do najważniejszych należy stabilność i pewność dostaw surowców do produkcji oraz osiągnięcie korzyści ekonomicznych. Nasza działalność chroni i ogranicza zużycie zasobów naturalnych nieodnawialnych.

Jesteśmy przedsiębiorstwem ciągle rozwijającym się. Współpracujemy z jednostkami rozwojowo-badawczymi, dzięki czemu ciągle udoskonalamy nasze technologie. Możemy pochwalić się wdrożeniem własnej, opatentowanej metody, która pozwala na efektywnie przetwórstwo odpadów metalurgicznych. Zaufało nam już wielu przedsiębiorców, zarówno w kraju, jak i za granicą. Skupiamy się na wyodrębnianiu surowców przydatnych w hutnictwie i nie tylko.

 

© Hermex 2021 kopiowanie oraz rozpowszechnianie opisów zabronione